Технологіі і гаджети стали  невід’ємною частиною людського способу життя, і з роками їх кількість буде тільки зростати. Ми повинні усвідомлювати та стежити за тим, щоб дійсно живемо повноцінним життям, не стаючи залежними від машин, і продовжуємо підкреслювати та плекати людський зв’язок у нашому житті.

В наші дні це звичайне явище, коли немовлята та малюки в колясках грають з планшетами, а маленькі діти – на смартфонах. Незважаючи на те, що комп’ютери служать хорошим відволіканням, щоб діти залишалися тихими і щасливими, існує прихована небезпека, коли діти дуже довго піддаються впливу цих пристроїв. Для молодих людей стільникові телефони стали їхнім порятунком, союзником і продовженням руки. Одержима залежність від бездротових гаджетів і надмірне використання екранного часу почали заважати здоров’ю людей. Часто батьки, не роздумуючи, сунуть в руки дітям цифровий гаджет, щоб запобігти істерику в супермаркеті або полегшити нудьгу під час очікування в поліклініці. В результаті діти не можуть зрозуміти різницю між реальним та віртуальним світами. Ця проблема починається дуже рано, коли дитині, яка плаче дають стільниковий телефон, щоб заспокоїти її. У цей момент, коли дитина тримає пристрій в руці, вона перестає плакати і починає свою подорож у віртуальний світ. Замість цього вона повинна дивитися на навколишній світ і взаємодіяти з людьми. У деяких випадках діти відчувають, що батьки приділяють більше уваги телефонам, ніж їм. Батьки схильні активно ігнорувати своїх дітей, тому що вони самі звикли “залипати” в екран! 

Час, витрачений на пристрої, може здатися нам поблажливим, але дослідження показали, що надмірне їх використання збільшує рівень стресу. Постійний стрес протягом тривалого періоду може негативно вплинути на серце, сон, травлення і емоції. Тривала бездіяльність знижує кровообіг і може викликати навантаження на м’язи і суглоби. Результат – втома, навіть не рухаючись. Технології – це не все погано, вони як і раніше є відмінним інструментом для спостереження за нашим здоров’ям. Крім того, ми, як батьки, можемо багато чого зробити, щоб допомогти: від встановлення тимчасових рамок і організації альтернативних фізичних занять до надання необхідних інструментів. Спробуйте впровадити розумні програми, такі як фітнес-трекери, або онлайн-додатки для тренування та заняттям спортом. Збільште час фізичної активності на свіжому повітрі. Відпочинок на свіжому повітрі пропонує безліч корисних фізичних вправ, які можна виконувати на самоті, з декількома друзями і членами сім’ї або з місцевою спортивною командою. Такі види фізичної активності, як піші прогулянки, плавання, ігри з м’ячем та багато інших. А ще активно провести час на дитячому ігровому майданчику буде цікаво кожному. Сучасні спортивно-ігрові комплекси доступні всім бажаючим, дають можливість дітлахам позбутися накопиченої енергії і отримати масу позитивних емоцій від спілкування з іншими дітьми.

Саме в ігровій формі дитина вчиться любити спорт. Вони бігають, стрибають, використовують рукоходи, драбинки, перелази, гімнастичні кільця – ніхто не сидить на місці. 

Тобто ми розуміємо, що зробивши зусилля, виділивши час для щоденної фізичної активності, отримаємо натомість красиве здорове тіло, прекрасний настрій (адже все пов’язано), зменшення ризику виникнення величезної кількості захворювань і шанс на велику тривалість життя.

Не дозволяйте технологіям відволікати вас від спілкування з дитиною!

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Заполните поле
Заполните поле
Пожалуйста, введите корректный адрес email.
Вы должны согласиться с условиями для продолжения

Меню